TEZ ÖZETİ

Bu tezin amacı hızla gelişen ve hayatımıza giren mobil cihazlar için gerekli programlama platformları konusunda interaktif ortamlarda Türkçe kaynak oluşturmak ve Türk programcılarına hem çevrim içi hem de taşınabilir formatta sunmaktır. Geleceğin programlama dünyasında ülkemiz yazılımcılarının yerini almasını sağlamak ve yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak bu alanlardaki istihdam kapasitesinin artışına yön vermek ve girişimciliği artırmaktır.

  IOS ve Android işletim sistemi kullanan cihazlar için uygulama geliştirme eğitimleri ile mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil google scholar essay teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyenler için gerekli platformları ve yazılım dillerini tanıtmak tezin asıl amaçları arasındadır.  

  Mobil uygulamalar son yıllarda hızla gelişerek milyonlarca kişinin hayatının merkezine yerleşti. Günlük hayatı kolaylaştıran, iş sektörlerinde kullanımı ile çeşitli kolaylıklar sağlayan, sosyal paylaşım sitelerine her an bağlı olabilme imkânı sunarak çevrim içi haberleri anında almamızı sağlayan ve yeri geldiğinde boş zamanımızı daha eğlenceli bir şekilde geçirmeyi sağlayan mobil uygulamalar sayesinde teknolojiye daha fazla ihtiyaç duyacağımız düşünülerek mobil uygulama geliştirmek isteyenleri doğru adımı atmalarını sağlamak hedeflenen amaç arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir